top of page

2024

Osokina Brivibas festivals Ukrainai_FB_event_1920x1005pxl.png

No 5. aprīļa līdz 12. maijam Rīgā un Daugavpilī norisinājās piektais Osokina Brīvības festivāls. Jau trešo gadu tas bija veltīts Ukrainai un tās cilvēkiem, kā arī pirmo reizi smagi slimu bērnu vecāku atbalstam Latvijā.

No pasākumu biļešu ieņēmumiem un īpašā akcijā portālā Ziedot.lv saziedotajiem līdzekļiem festivāla labdarības mērķiem saziedoti 20 196.52 eiro.

The fifth Osokins Freedom Festival took place in Riga and elsewhere in Latvia from 5 April to 12 May. Since the Russian invasion of Ukraine, the festival has been dedicated to supporting the Ukrainian army and civilians. This year, it also raised funds for the parents of seriously ill children in Latvia.

€20,196.52 was donated to the festival’s charitable causes from the proceeds of ticket sales and donations made through the Ziedot.lv portal.

Festivāla atskata video

Video autori - Wind Films

Festivāls un tā ieskaņas pasākumi notika divu mēnešu garumā, krāšņos un daudzveidīgos koncertos, meistarklasēs, dokumentālā kino un sarunu diskusiju dienā un citos notikumos pulcējot latviešu, ukraiņu un citu valstu māksliniekus un dažādu jomu profesionāļus.

 

Tā programmā, kas aptvēra akadēmisko un neakadēmisko mūziku, atzītu pasaules klasiķu skaņdarbus un pirmatskaņojumus, bija dziļi integrēta Latvijas un Ukrainas tematika un mākslas vērtības. 

Sirsnīgs paldies festivāla lieldraugam Elektrum un festivāla draugam AS Latvijas Finieris par iespēju festivālam izskanēt tik krāšņi un daudzveidīgi!

During the festival and its introduction events, a variety of events took place in Riga and Daugavpils for almost two months, bringing together countless Latvian, Ukrainian, and international artists and professionals from various fields.

 

The festival featured concerts, masterclasses for students of Latvian music schools and secondary schools, a day of documentary film screenings and panel discussions, a special event for Ukrainians who have found refuge in Latvia, and other events. 

Heartfelt gratitude to the festival’s main partner Elektrum and festival partner AS Latvijas Finieris who helped make the festival possible!

Festivāla programma

Ukrainju koncerts_Facebook Event_1920x1005pxl_lab.jpg

Mūzikā ar Ukrainu

14. marts

18.00

14. martā plkst. 18.00 Rīgas atbalsta centrā Ukrainas iedzīvotājiem (Pāles iela 9, Rīga) notiks īpašs koncerts Latvijā patvērumu guvušajiem ukraiņiem – “Mūzikā ar Ukrainu”. 

Osokina Brivibas festivals Ukrainai_1080x1080pxl.jpg

Meistarklašu dalībnieku un Andreja Osokina koncerts

26. marts

17.30

Šī būs iespēja visiem dalībniekiem izbaudīt koncerta atmosfēru un īstu svētku sajūtu. Ieeja par ziedojumiem festivāla labdarības mērķiem.​

Osokina Brivibas festivals Ukrainai_1080x1080pxl.jpg

Klavierspēles meistarklases

23. marts

Šī gada 23. martā kultūrtelpā “Ola Foundation” (Ķīpsala, Ogļu iela 12a) notiks JVLMA profesora Sergeja Osokina, JVLMA docenta, starptautisku konkursu laureāta Andreja Osokina un NMV Emīla Dārziņa mūzikas skolas ilggadējās pedagoģes Ilzes Treijas klavierspēles meistarklases Latvijas mūzikas skolu un mūzikas vidusskolu audzēkņiem.

Atklashanas konc_Facebook Event_1920x1005pxl_lab.jpg

Atklāšanas koncerts

5. aprīlis

19.00

Festivāla atklāšanas koncertā satiksies balss un ērģeļu majestātiskais spēks, marimbas rotaļīgums, saksofona jutekliskums, kontrabasa samtaini sulīgais skanējums un klavieru valdzinājums.

Ars Longa_Facebook Event_1920x1005pxl_lab.jpg

Ars longa, vita brevis

11. aprīlis

18.00

Daugavpilī

Koncertā piedalīsies Ukrainas Nacionālās filharmonijas Kijivas kamerorķestra solistu kvartets, pianists Andrejs Osokins, aktrise Zane Daudziņa un etnomūziķe Viktorija Prituļaka. Koncerta nosaukumam izvēlēts latīņu teiciens “ars longa, vita brevis” – mākslai ilgs mūžs, cilvēkam – īss. 

Ainava ar putniem_Facebook Event_1920x1005pxl.jpg

Ainava ar putniem

17. aprīlis

19.00

17. aprīlī plkst. 19.00 Sv. Pestītāja Anglikāņu baznīcā notiks ukraiņu-latviešu mūziķu trio un Andreja Osokina koncerts “Ainava ar putniem”. 

Tautasdziesma_Facebook Event_1920x1005pxl.jpg

Tautasdziesmu metamorfozes

27. aprīlis

18.00

Folkloras un mūsdienu mūzikas sintēzes koncerts, kurā piedalīsies etnomūziķe Viktorija Prituļaka un “Jumalo Jazz Orchestra”, duets ZeMe, kā arī ukraiņu dziedātāja, diriģente un muzikoloģe Oksana Nikitjuka un Andrejs Osokins.

Ars Longa_Facebook Event_1920x1005pxl_lab.jpg

Ars longa, vita brevis

13. aprīlis

19.00

​Rīgā

Koncertā piedalīsies Ukrainas Nacionālās filharmonijas Kijivas kamerorķestra solistu kvartets, pianists Andrejs Osokins, aktrise Zane Daudziņa un etnomūziķe Viktorija Prituļaka. Koncerta nosaukumam izvēlēts latīņu teiciens “ars longa, vita brevis” – mākslai ilgs mūžs, cilvēkam – īss. 

Mirklis muzika_Facebook Event_1920x1005pxl.jpg

Mirklis, mūzika un vārds

18. aprīlis

19.00

Koncertā mirkļa burvību tvers mūsdienu džeza pianists Kristaps Vanadziņš, ģitārists Rihards Lībietis ar grupu (Toms Kursītis – kontrabass/balss, Sigvards Dižais – sitaminstrumenti, Mikus Ģērmanis – elektriskā ģitāra/balss, Pēteris Vaickovskis – klavieres), gleznotāja Kristīne Kutepova un ukraiņu bandūras virtuoze Darja Leleko. Īpaša loma koncertā tiks atvēlēta arī vārdam, kuru iedzīvinās aktrise Madara Botmane.

WhatsApp Image 2024-05-02 at 13.31.13.jpeg

Dokumentālā kino un sarunu diena

28. aprīlis

16.00

28. aprīlī plkst. 16.00 kinoteātrī “Splendid Palace” notiks dokumentālā kino un sarunu diskusiju diena.

Georgijs_Zeneva_Facebook Event_1920x1005pxl_lab.jpg

Ženēva Lūisa un

Georgijs Osokins

10. maijs

19.00

Pirmo reizi uz vienas skatuves Latvijā satiksies Jaunzēlandē dzimusī amerikāņu vijolniece Ženēva Lūisa (Geneva Lewis) un pianists Georgijs Osokins. Mūziķi koncertā atskaņos daudzpusīgu un monumentālu programmu, pievēršot īpašu uzmanību romantisma un skaistuma ekspresijai, kā arī retāk spēlētiem opusiem. Koncerta programmā  V.A. Mocarta, F. Busoni, J. Brāmsa, E. Elgāra sonātes vijolei un klavierēm. Maijā mūziķi šo programmu atskaņos arī prestižajā Vigmora zālē Londonā.

Nosleguma konc_Facebook Event_1920x1005pxl.jpg

Noslēguma koncerts

12.maijs

19.00

Festivāla noslēgumā īpašā Mātes dienai veltītā koncertā latviešu un ukraiņu mākslinieki vienosies kopīgā atbalstā ģimenēm un bērniem Latvijā un Ukrainā. Koncertā piedalīsies Ieva Akuratere, Zigfrīds Muktupāvels, grupa “Citi zēni”, Ingus Ulmanis/Lādezers, vokālā grupa “Midnight Five”, Anastasija Jačmenkina, Viktorija Prituļaka, Andrejs Osokins un citi.

Festivāla dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs Andrejs Osokins par festivāla laikā paveikto stāsta: “Man ir liels lepnums par Latvijas cilvēkiem un viņu stipro un pārliecinošo nostāju turpināt rādīt visai pasaulei, cik svarīgi ir atbalstīt Ukrainu, tās tautas brīvību, kā arī sargāt to no iznīcināšanas. Prieks, ka tik daudz cilvēku klātienē un pie ekrāniem sekoja līdzi mūsu koncertiem – gan izciliem pašmāju mūziķiem, gan talantīgiem māksliniekiem no Ukrainas. Katrs ziedojums, katrs smaids un atbalsta žests Ukrainas cilvēku un karavīru palīdzībai tuvina brīdi, kad mēs Eiropā varēsim brīvi elpot, veidot un ticēt gaišai nākotnei civilizētā pasaulē. Esmu ļoti pateicīgs arī festivāla lieldraugam “Elektrum” un draugam “Latvijas Finieris”, ar kuru atbalstu varējām īstenot tik krāšņu un daudzveidīgu festivāla programmu.”

Festivāla laikā saziedotie līdzekļi tiks izlietoti sadarbībā ar Ziedot.lv un žurnālisti Ievu Vārnu, kura regulāri dodas uz karstajiem punktiem frontē Ukrainā, lai cilvēkiem Latvijā nodotu aktuālo informāciju, kā arī aizvestu turp akūti nepieciešamās lietas. Par saziedotajiem līdzekļiem tiks iegādāti divi bezpilota lidaparāti, trīs pretdronu iekārtas REB un pašsildošās maltītes, pēc kurām frontē arvien ir ļoti liels pieprasījums, jo tās nodrošina iespēju bez elektrības un uguns tikt pie silta ēdiena jebkuros apstākļos. Šī palīdzība nonāks Donbasa frontes smagākajos posmos – vienībās, kas cīnās Časivjaras pilsētā un Pokrovskas virzienā. Daļa summas tiks novirzīta arī apvidus automašīnai mehanizētai kājnieku brigādei Časivjarā. Tā tiks iegādāta gan par festivāla, gan Ievas Vārnas īstenotajā akcijā “Gaismas ceļš Donbasam” saziedotajiem līdzekļiem. Šai akcijai var ziedot šeit.

Daļu pašsildošo maltīšu Ukrainā nogādās arī Latvijā dzīvojošo ukraiņu biedrību konfederācija “Viche”. Līdz šim tā uz fronti aizvedusi jau tūkstošiem silto maltīšu. Tās iegādātas par līdzekļiem, kas saziedotas citās Andreja Osokina iniciētajās ziedojumu akcijās portālā Ziedot.lv. Akcija silto maltīšu iegādei ilgst jau gandrīz divus gadus un aktualitāti nav zaudējusi. Kopš tās uzsākšanas karavīriem frontē nogādātas vairāk nekā 38 000 siltās maltītes. Ziedot maltīšu iegādei var šeit.

 

Festivālā saziedotie līdzekļi tiks izmantoti arī smagi slimu bērnu vecāku atbalstam, kopā nodrošinot 154 ārstniecības, rehabilitācijas un psihoterapeita konsultācijas 15 smagi slimu bērnu vecākiem.

Festival founder and artistic director Andrejs Osokins discussed what was accomplished during the festival: “I am very proud of the Latvian people and their strong, unwavering stance in continuing to show the world how important it is to support Ukraine, its people’s freedom, and protect it from annihilation.  It is a pleasure that so many people followed our concerts in person and online, both by outstanding Latvian musicians and talented artists from Ukraine. Every donation, every smile, and every gesture of support for the Ukrainian people and soldiers brings us closer to a time when we in Europe will be able to breathe freely, create, and believe in a bright future in a civilized world. I am also very grateful to the festival’s main patron, Elektrum, and patron, Latvijas Finieris, whose support enabled us to implement such a colourful and diverse festival program.”

The funds raised during the festival will be used in cooperation with Ziedot.lv and journalist Ieva Vārna, who regularly travels to the frontlines in Ukraine to deliver urgently needed supplies, and provide people in Latvia with up-to-date information. With the donated funds, two unmanned aerial vehicles, three REB anti-drone devices, and self-heating meals will be purchased. These meals are in high demand on the frontlines, as they make it possible to have a hot meal in any conditions, without electricity or a fire. This aid will go to the most difficult sections of the Donbas front – units fighting in the city of Chasiv Yar and in the area of Pokrovsk. A portion of the funds will also be allocated to purchase an all-terrain vehicle for the mechanized infantry brigade in Chasiv Yar. The vehicle will be purchased with funds raised from both the festival and the 'Light Path for Donbas' campaign initiated by Ieva Vārna. You can donate to this campaign here.

A share of the self-heating meals will also be delivered by Latvia's Ukrainian Community Confederation, Viche. To date, the initiative has delivered thousands of hot meals to the frontlines. These meals have been purchased with funds donated through other fundraising campaigns initiated by Andrejs Osokins on the Ziedot.lv platform. The campaign to provide hot meals has been running for nearly two years and has not lost its relevance. Since its inception, over 38,000 hot meals have been delivered to soldiers on the frontlines. You can donate to the purchase of these meals here.

The funds raised at the festival will also be used to support the parents of seriously ill children, providing a total of 154 medical, rehabilitation, and psychotherapist consultations.

Festivāls foto mirkļos

Paldies visiem festivāla fotogrāfiem: Jānim Romanovskim @Gribuvasaru.lv, Ievai Romaško, Jānim Škaparam, Reinim Auziņam, Jurim Justam, Svetlanai Pokulei, Alisei Tomiņai un Robertam Blaubukam!

Festivālā piedalījās:

Ieva Akuratere, Jānis Lūsēns, Zigfrīds Muktupāvels, Ženēva Lūisa (Geneva Lewis), Georgijs Osokins, Zane Daudziņa, Madara Botmane, Dainis Tenis, Kristīne Adamaite, Madara Pētersone, Aigars Raumanis, grupas “Lādezers”, “Latvian Voices”, “Citi zēni”, “Midnight Five”, “Jumalo Jazz Orchestra”, Rihards Lībietis, Kristaps Vanadziņš, duets ZeMe (Laima Jansone un Monsta), Ukrainas Nacionālās filharmonijas Kijivas kamerorķestra solistu kvartets, Oksana Nikitjuka, Viktorija Prituļaka, Marija Bobrika, Jurijs Gavriļuks, Nazars Hižijs, Anastasija Vasilenko, Anastasija Jačmenkina, Sergejs Osokins, Ieva Vārna un daudzi citi.

 

Festivāla pasākumi norisinājās Rīgā Melngalvju namā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē, Rīgas Svētā Pētera baznīcā, Sv. Pestītāja Anglikāņu baznīcā, mūzikas namā “Daile”, kinoteātrī “Splendid Palace”, Pāvula Jurjāna mūzikas skolā, Rīgas atbalsta centrā Ukrainas iedzīvotājiem un Vienības namā Daugavpilī.

Festivāla pasākumus bez maksas bija iespēja apmeklēt noteiktam skaitam Latvijā patvērumu guvušajiem ukraiņiem un smagi slimu bērnu vecākiem.

 

Biļešu pārdošanu uz festivāla pasākumiem nodrošināja “Biļešu paradīze”, kas arī šogad nepiemēroja interneta sistēmas lietošanas maksu.

Gaidot nākamo, nu jau sesto Osokina Brīvības festivālu, šī gada rudenī festivāla radošā komanda sadarbībā ar Ziedot.lv, Pāvula Jurjāna mūzikas skolu, biedrību “Aktīvists” un Latvijas vēstniecību Ukrainā rīkos mūzikas instrumentu spēles meistarklašu nometni Latvijā ukraiņu bērniem no kara skartajām teritorijām. 

Participants in the festival included: Ieva Akuratere, Jānis Lūsēns, Zigfrīds Muktupāvels, Ženēva Lūisa (Geneva Lewis), Georgijs Osokins, Zane Daudziņa, Madara Botmane, Dainis Tenis, Kristīne Adamaite, Madara Pētersone, Aigars Raumanis, musical groups Lādezers, Latvian Voices, Citi zēni, Midnight Five, Jumalo Jazz Orchestra, Rihards Lībietis, Kristaps Vanadziņš, duo ZeMe (Laima Jansone and Monsta), The Kiev Chamber Orchestra Soloists Quartet of the National Philharmonic of Ukraine, Oksana Nikitjuka, Viktorija Prituļaka, Marija Bobrika, Jurijs Gavriļuks, Nazars Hižijs, Anastasija Vasilenko, Anastasija Jačmenkina, Sergejs Osokins, Ieva Vārna and many others.

 

The festival events took place in Riga at the House of the Blackheads, the Ziedonis Hall of the National Library of Latvia, St. Saviour's Anglican Church, “Daile” music house, Splendid Palace cinema, Pāvuls Jurjāns Music School, Riga Support Centre for Ukrainians, and “Vienības Nams” house in Daugavpils.

A certain number of Ukrainians who have taken refuge in Latvia and parents of children in need were be able to attend the festival events free of charge.

 

Tickets for the concerts was possible to purchase at all “Biļešu paradise” box offices and online with no additional cost.

This autumn, in anticipation of the sixth Osokins’ Freedom Festival, the festival’s creative team, in cooperation with Ziedot.lv, Pāvuls Jurjāns Music School, the association “Aktīvists”, and the Latvian Embassy in Ukraine, will organize a music instrument playing masterclass camp in Latvia for Ukrainian children from war-torn territories. 

Festivāla radošā komanda pateicas visiem atbalstītājiem un sadarbības partneriem, ar kuru atbalstu festivāls šogad tiek īstenots!

The creative team of the Festival would like to thank all the supporters, with the help of which the Festival is being implemented this year!

Festivāla lieldraugs:

ELEKTRUM_wo_slogan_Color_edited.png

Festivāla draugs:

LatvijasFinierisLogoVerticalColourNoBack

Festivālu atbalsta:

Riga—LV—Logo-white.png.webp
Untitled design.png
BP_logo_RGB_screen.png
Untitled design-3.png
425374704_2413928818810668_3633598610747455745_n.jpg
Logo-lettisch_edited.jpg
Melngalvju nams_RN_logo_RGB_separate__MN_white.png
LNBlogoLV.png
RN_logo_RGB_separate__SP_color_edited_ed
Ola_Logo-Mint.png
Daile_logo.png
20230413_130712_edited.jpg
Pavula Jurjana Muzikas Sskola_logo.jpg
_2_VN white png_edited.png
Untitled design-5_edited.jpg
NA.jpeg
Pro Sound_logotips.jpg
Screenshot 2024-04-23 at 23_edited.jpg
windfilms facebook.jpg
Screenshot 2024-04-23 at 23.24.04.png
LOGO tavi draugi (2).PNG
aktivist-col-LV.png
Screenshot 2024-04-23 at 23.31.10.png
Skrivanek_Logo.jpg
LR3-logo-RGB-on-white_edited.jpg
Screenshot 2024-04-24 at 00.22.48.png
RadioTEV_balts.png
TVNET_grupa_logo-white-01.png
LETA-RGB-white.png
rtwlogo.png
bobe_logo-11.png
Screenshot 2024-04-24 at 00.35.48.png
Screenshot 2024-04-23 at 23.43.52.png
Jura_Logo.svg (3)(1).png
PNG-01.png
balts_Zaķumuiza.png
Zala baze.jpg
305843470_767995741322711_2077326537047913369_n.jpg
OSTA_logo-01_edited.jpg
WhatsApp Image 2023-05-14 at 10.47.41.jpg
Screenshot 2024-04-23 at 23.34.27.png
Screenshot 2024-04-24 at 00.10.06.png
Screenshot 2024-04-24 at 00.14.21.png
WhatsApp Image 2024-04-03 at 10.58.14.jpeg

Plašāka informācija par festivālu/ More information about the festival:

  • Instagram
  • Facebook
  • TikTok
  • Youtube
Festivāla programma
  • Facebook
  • Instagram
  • Spotify
  • Youtube
  • Amazon
bottom of page