top of page

2024

Osokina Brivibas festivals Ukrainai_FB_event_1920x1005pxl.png

No 5. aprīļa līdz 12. maijam Rīgā un citviet Latvijā norisinājās piektais Osokina Brīvības festivāls. Tas jau trešo gadu bija veltīts Ukrainai un tās cilvēkiem, apliecinot nemainīgu atbalstu un solidaritāti ar tās tautu, sargājot brīvību un demokrātiju.

Arī šogad festivāla pasākumu biļešu ieņēmumi un īpašā akcijā portālā Ziedot.lv savāktie līdzekļi tiks izlietoti akūti nepieciešamo lietu iegādei frontē esošajiem karavīriem un civiliedzīvotājiem, īpašu uzmanību pievēršot ukraiņu bērniem, kā arī pirmo reizi smagi slimu bērnu vecāku atbalstam Latvijā. Tiks nodrošināta rūpju bērnu vecākiem nepieciešamā medicīniskā palīdzība un apmācītas auklītes, lai atvieglotu viņu emocionāli un fiziski grūto ikdienu. 

Portālā Ziedot.lv īstenotā akcija pieejama šeit.

Festivāla pasākumus bez maksas bija iespēja apmeklēt noteiktam skaitam Latvijā patvērumu guvušajiem ukraiņiem un smagi slimu bērnu vecākiem.

Biļešu pārdošanu uz festivāla pasākumiem nodrošināja “Biļešu paradīze”, kas arī šogad nepiemēroja interneta sistēmas lietošanas maksu.

 

Katra biļete bija ziedojums festivāla labdarības mērķiem. Paldies visiem skatītājiem, kuri apmeklēja koncertus klātienē!

The fifth Osokins Freedom Festival took place in Riga and elsewhere in Latvia from 5 April to 12 May. Since the Russian invasion of Ukraine, the festival has been dedicated to supporting the Ukrainian army and civilians. This year, the focus was also on Ukrainian children. Additionally, for the first time, it raised funds for the parents of seriously ill children in Latvia.

Ticket proceeds from the festival events and funds raised through a special campaign on Ziedot.lv will be donated to the soldiers on the frontline and civilians in Ukraine, with a special focus on Ukrainian children, as well as to support parents of seriously ill children living in Latvia. The parents of the children will be provided with the necessary medical assistance and specially trained nannies to ease their emotionally and physically difficult daily lives. Everyone is invited to donate to these causes not only by attending the festival concerts, but also through a special campaign on Ziedot.lv

A certain number of Ukrainians who have taken refuge in Latvia and parents of children in need were be able to attend the festival events free of charge.

Tickets for the concerts was possible to purchase at all “Biļešu paradise” box offices and online with no additional cost.

Festivāla programma

Ukrainju koncerts_Facebook Event_1920x1005pxl_lab.jpg

Mūzikā ar Ukrainu

14. marts

18.00

14. martā plkst. 18.00 Rīgas atbalsta centrā Ukrainas iedzīvotājiem (Pāles iela 9, Rīga) notiks īpašs koncerts Latvijā patvērumu guvušajiem ukraiņiem – “Mūzikā ar Ukrainu”. 

Osokina Brivibas festivals Ukrainai_1080x1080pxl.jpg

Klavierspēles meistarklases

23. marts

Šī gada 23. martā kultūrtelpā “Ola Foundation” (Ķīpsala, Ogļu iela 12a) notiks JVLMA profesora Sergeja Osokina, JVLMA docenta, starptautisku konkursu laureāta Andreja Osokina un NMV Emīla Dārziņa mūzikas skolas ilggadējās pedagoģes Ilzes Treijas klavierspēles meistarklases Latvijas mūzikas skolu un mūzikas vidusskolu audzēkņiem.

Osokina Brivibas festivals Ukrainai_1080x1080pxl.jpg

Meistarklašu dalībnieku un Andreja Osokina koncerts

26. marts

17.30

Šī būs iespēja visiem dalībniekiem izbaudīt koncerta atmosfēru un īstu svētku sajūtu. Ieeja par ziedojumiem festivāla labdarības mērķiem.​

Atklashanas konc_Facebook Event_1920x1005pxl_lab.jpg

Atklāšanas koncerts

5. aprīlis

19.00

Festivāla atklāšanas koncertā satiksies balss un ērģeļu majestātiskais spēks, marimbas rotaļīgums, saksofona jutekliskums, kontrabasa samtaini sulīgais skanējums un klavieru valdzinājums.

Ars Longa_Facebook Event_1920x1005pxl_lab.jpg

Ars longa, vita brevis

11. aprīlis

18.00

Daugavpilī

Koncertā piedalīsies Ukrainas Nacionālās filharmonijas Kijivas kamerorķestra solistu kvartets, pianists Andrejs Osokins, aktrise Zane Daudziņa un etnomūziķe Viktorija Prituļaka. Koncerta nosaukumam izvēlēts latīņu teiciens “ars longa, vita brevis” – mākslai ilgs mūžs, cilvēkam – īss. 

Ars Longa_Facebook Event_1920x1005pxl_lab.jpg

Ars longa, vita brevis

13. aprīlis

19.00

​Rīgā

Koncertā piedalīsies Ukrainas Nacionālās filharmonijas Kijivas kamerorķestra solistu kvartets, pianists Andrejs Osokins, aktrise Zane Daudziņa un etnomūziķe Viktorija Prituļaka. Koncerta nosaukumam izvēlēts latīņu teiciens “ars longa, vita brevis” – mākslai ilgs mūžs, cilvēkam – īss. 

Ainava ar putniem_Facebook Event_1920x1005pxl.jpg

Ainava ar putniem

17. aprīlis

19.00

17. aprīlī plkst. 19.00 Sv. Pestītāja Anglikāņu baznīcā notiks ukraiņu-latviešu mūziķu trio un Andreja Osokina koncerts “Ainava ar putniem”. 

Mirklis muzika_Facebook Event_1920x1005pxl.jpg

Mirklis, mūzika un vārds

18. aprīlis

19.00

Koncertā mirkļa burvību tvers mūsdienu džeza pianists Kristaps Vanadziņš, ģitārists Rihards Lībietis ar grupu (Toms Kursītis – kontrabass/balss, Sigvards Dižais – sitaminstrumenti, Mikus Ģērmanis – elektriskā ģitāra/balss, Pēteris Vaickovskis – klavieres), gleznotāja Kristīne Kutepova un ukraiņu bandūras virtuoze Darja Leleko. Īpaša loma koncertā tiks atvēlēta arī vārdam, kuru iedzīvinās aktrise Madara Botmane.

Tautasdziesma_Facebook Event_1920x1005pxl.jpg

Tautasdziesmu metamorfozes

27. aprīlis

18.00

Folkloras un mūsdienu mūzikas sintēzes koncerts, kurā piedalīsies etnomūziķe Viktorija Prituļaka un “Jumalo Jazz Orchestra”, duets ZeMe, kā arī ukraiņu dziedātāja, diriģente un muzikoloģe Oksana Nikitjuka un Andrejs Osokins.

WhatsApp Image 2024-05-02 at 13.31.13.jpeg

Dokumentālā kino un sarunu diena

28. aprīlis

16.00

28. aprīlī plkst. 16.00 kinoteātrī “Splendid Palace” notiks dokumentālā kino un sarunu diskusiju diena.

Georgijs_Zeneva_Facebook Event_1920x1005pxl_lab.jpg

Ženēva Lūisa un

Georgijs Osokins

10. maijs

19.00

Pirmo reizi uz vienas skatuves Latvijā satiksies Jaunzēlandē dzimusī amerikāņu vijolniece Ženēva Lūisa (Geneva Lewis) un pianists Georgijs Osokins. Mūziķi koncertā atskaņos daudzpusīgu un monumentālu programmu, pievēršot īpašu uzmanību romantisma un skaistuma ekspresijai, kā arī retāk spēlētiem opusiem. Koncerta programmā  V.A. Mocarta, F. Busoni, J. Brāmsa, E. Elgāra sonātes vijolei un klavierēm. Maijā mūziķi šo programmu atskaņos arī prestižajā Vigmora zālē Londonā.

Nosleguma konc_Facebook Event_1920x1005pxl.jpg

Noslēguma koncerts

12.maijs

19.00

Festivāla noslēgumā īpašā Mātes dienai veltītā koncertā latviešu un ukraiņu mākslinieki vienosies kopīgā atbalstā ģimenēm un bērniem Latvijā un Ukrainā. Koncertā piedalīsies Ieva Akuratere, Zigfrīds Muktupāvels, grupa “Citi zēni”, Ingus Ulmanis/Lādezers, vokālā grupa “Midnight Five”, Anastasija Jačmenkina, Viktorija Prituļaka, Andrejs Osokins un citi.

Festivāla dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs Andrejs Osokins: “Ir ļoti svarīgi nezaudēt cerību un pārliecību, ka taisnīgums uzvarēs, kā arī saikni ar tiem, kuriem palīdzība tik ļoti nepieciešama gan Latvijā, gan Ukrainā. Kamēr krievija turpina savu nežēlīgo uzbrukumu un cenšas iznīcināt Ukrainas tautu, mums ir jāturpina gan emocionālo, gan finansiālo, gan humanitāro palīdzību ukraiņiem. Tā ir arī mūsu cīņa, tādēļ mums jāparāda, cik Latvija ir vienota un stipra savā atbalstā Ukrainai un savos cilvēciskajos ideālos. Mūzika ir tas spēks, kas palīdz mūs visus stiprināt, saliedēt un dot cerību. Līdzšinējos festivālos piedzīvotās skatītāju emocijas, aplausi un smaidi mūs iedvesmo turpināt, lai kopā varam sniegt arvien lielāku atbalstu līdzcilvēkiem un tuvinātu Ukrainu uzvarai.”

Festivāls un tā ieskaņas pasākumi notika divu mēnešu garumā, krāšņos un daudzveidīgos koncertos, meistarklasēs, dokumentālā kino un sarunu diskusiju dienā un citos notikumos pulcējot latviešu, ukraiņu un citu valstu māksliniekus un dažādu jomu profesionāļus.

Festivāla programmā, kas aptvera akadēmisko un neakadēmisko mūziku, atzītu klasiķu skaņdarbus un pirmatskaņojumus, dziļi integrēta Ukrainas tematika un mākslas vērtības. Festivāla pasākumos piedalījās gan Latvijā patvērumu radušie, gan speciāli uz festivālu uzaicinātie ukraiņu mākslinieki no Ukrainas. Liela uzmanība tika pievērsta bērniem no kara skartajām teritorijām Ukrainā. 

Andrejs Osokins, founder and artistic director of the festival, says: “It is very important not to lose hope and conviction that justice will prevail, as well as the connection with those who need help so much, both in Latvia and Ukraine. While Russia continues its brutal assault and attempts to destroy the Ukrainian people, we must continue to provide emotional, financial and humanitarian aid to Ukrainians. This is our struggle too, and we must show how united and strong Latvia is in its support for Ukraine and in its human ideals. Music is a force that helps to strengthen, unite and give hope to us all. The emotions, applause and smiles of the audience at the previous festivals inspire us to continue, so that together we can give more and more support to our fellow human beings and bring Ukraine closer to victory.”

The festival and its supporting events continued for two months, bringing together Latvian, Ukrainian and international artists and professionals in a wide range of concerts, masterclasses, talks and other events.

The Festival programme, which included academic and non-academic music, works by renowned classical composers and premieres, was deeply integrated in Ukrainian themes and artistic values. The Festival events featured both Ukrainian artists who have found refuge in Latvia and those specially invited to the Festival from Ukraine. Children from war-affected areas in Ukraine was a major focus. 

Festivāla radošā komanda pateicas visiem atbalstītājiem un sadarbības partneriem, ar kuru atbalstu festivāls šogad tiek īstenots!

The creative team of the Festival would like to thank all the supporters, with the help of which the Festival is being implemented this year!

Festivāla lieldraugs:

ELEKTRUM_wo_slogan_Color_edited.png

Festivāla draugs:

LatvijasFinierisLogoVerticalColourNoBack

Festivālu atbalsta:

Riga—LV—Logo-white.png.webp
Untitled design.png
BP_logo_RGB_screen.png
Untitled design-3.png
425374704_2413928818810668_3633598610747455745_n.jpg
Logo-lettisch_edited.jpg
Melngalvju nams_RN_logo_RGB_separate__MN_white.png
LNBlogoLV.png
RN_logo_RGB_separate__SP_color_edited_ed
Ola_Logo-Mint.png
Daile_logo.png
20230413_130712_edited.jpg
Pavula Jurjana Muzikas Sskola_logo.jpg
_2_VN white png_edited.png
Untitled design-5_edited.jpg
NA.jpeg
Pro Sound_logotips.jpg
Screenshot 2024-04-23 at 23_edited.jpg
windfilms facebook.jpg
Screenshot 2024-04-23 at 23.24.04.png
LOGO tavi draugi (2).PNG
aktivist-col-LV.png
Screenshot 2024-04-23 at 23.31.10.png
Skrivanek_Logo.jpg
LR3-logo-RGB-on-white_edited.jpg
Screenshot 2024-04-24 at 00.22.48.png
RadioTEV_balts.png
TVNET_grupa_logo-white-01.png
LETA-RGB-white.png
rtwlogo.png
bobe_logo-11.png
Screenshot 2024-04-24 at 00.35.48.png
Screenshot 2024-04-23 at 23.43.52.png
Jura_Logo.svg (3)(1).png
PNG-01.png
balts_Zaķumuiza.png
Zala baze.jpg
305843470_767995741322711_2077326537047913369_n.jpg
OSTA_logo-01_edited.jpg
WhatsApp Image 2023-05-14 at 10.47.41.jpg
Screenshot 2024-04-23 at 23.34.27.png
Screenshot 2024-04-24 at 00.10.06.png
Screenshot 2024-04-24 at 00.14.21.png
WhatsApp Image 2024-04-03 at 10.58.14.jpeg

Plašāka informācija par festivālu/ More information about the festival:

  • Instagram
  • Facebook
  • TikTok
  • Youtube
Festivāla programma
  • Facebook
  • Instagram
  • Spotify
  • Youtube
  • Amazon
bottom of page