top of page

Andrejs Osokins

un māsas Balanas

Andrejs Osokins - klavieres

Kristīne Balanas - vijole

Margarita Balanas - čells

Māsu Balanas un Andreja Osokina Kino mūzikas koncertā klausītāji izdzīvo cilvēka mūžu dažādu valstu kino mūzikas stāstā - no šūpuļdziesmas caur mīlestību un nāvi līdz pat atdzimšanai.

Programmas pirmajā daļā koncepciju iezīmē Johanesa Brāmsa slavenā, maigi sapņainā Šūpuļdziesma blakus nepielūdzmajai nāves tēmai no 118. opusa Intermeco, bet noslēgumā kaislīgais un kūsājošas dzīvības enerģijas pārpilnais Pirmais klavieru trio.

 

Otrajā daļā dzirdamas kompozīcijas no tādām filmām kā Franko Dzefirelli «Romeo un Džuljeta»,  Alfrēda Hičkoka «Psiho», Ingmara Bergmana «Mīklaini kā spoguļi», Stenlija Kubrika «Berija Lindona» un «Acis plaši aizvērtas», Andreja Tarkovska «Nostalģijas», Žana Pjēra Ženē «Amēlija», Romāna Polansa «Rozmarijas bērns», Leonīda Leimaņa «Pie bagātās kundzes», Deivida Linča «Tvinpīka», Stīvena Spīlberga «Žokļi» un citām. Nino Rotas, Marģera Zariņa, Jana Tīrsena, Andželo Badalamenti, Džona Viljamsa, kā arī Johana Sebastiāna Baha, Ferenca Lista, Sergeja Prokofjeva un Kloda Debisī kompozīcijas īpaši koncertam izveidotās transkripcijās vijolei, čellam un klavierēm.

 

Izcilo mūziķu sniegumu papildinās speciāli šai programmai veidotas mākslinieka Jāņa Romanovska video projekcijas.

Andreja Osokina un vijolnieces Kristīnes Balanas duets “Duo LV” Latvijas, Lielbritānijas un Vācijas klausītājiem ir pazīstams jau kopš 2009. gada un tas ieguvis lielu skatītāju mīlestību un augstu kritikas vērtējumu. “Duo LV”, kas 2017. gada augustā sniedza koncertus Latvijā un Vācijā, atgriežas nu jau kā trio “Andrejs Osokins un māsas Balanas”. Virtuozajam duetam pievienojusies izcilā čelliste Margarita Balanas, daudzu starptautisku konkursu laureāte, kura aktīvi koncertē kā soliste koncertzālēs Eiropā, ASV, Austrālijā un Ķīnā.

Koncerta programmā skaņdarbi Andreja Osokina solo izpildījumā, pianista duets ar Kristīni Balanas un trio, kurā apvienosies visi trīs talantīgie mūziķi, kuri ikdienā koncertē uz prestižāko koncertzāļu skatuvēm visā pasaulē, bet Latvijā dzirdami reti. Izcilo mūziķu trio pauž profesionalitāti, plašo muzikālo pieredzi, virtuozitāti un iedziļināšanos komponistu pasaulē, atklājot viņu personību un skaņdarbu unikālās šķautnes un īpašo skanējumu ar rūpīgi pārdomātām un dziļi izjustām interpretācijām.

SNY03169yes_edited.jpg
  • Facebook
  • Instagram
  • Spotify
  • Youtube
  • Amazon
bottom of page